aka Pilena between Riga and Paris

Ēģipte 6. ceļojuma diena. Pilsētas apmeklējums

Pavadīt nedēļu viesnīcā ar plašu atpūtas kompleksu nav ne mazāko grūtību, tomēr vietējo kolorītu tur neatrast. Tādēļ ar viesnīcas taksi devāmies Hurgadas galvenās staigājamās un iepirkšanās ielas virzienā – Sheraton street. Te viss ir baiss taču pārsteigumu pilns. Uz mazajām šķērsielām nemaz nedomājām nogriezties, jo bijām kopā ar bērniem. Protams, piedāvāts tika viss, un ja kaut ko nevar dabūt, tad pārdevējs noteikti zina, kur nepieciešamā prece meklējama.

Kā īsts patvērums no uzmācīgajiem ēģiptiešiem mums bija vietējais McDonalds – neviens tevi neaiztiek, viss ir skaidrs un saprorams, jākaulējas nav.

Pilsētas galvenās ielas iepazīšanai vairāk kā divas stundas nav nepieciešamas, tomēr ja ir vēlēšanās paēst kādā no zivju ēdienu restorāniem, tad pieskaitiet vēl vienu stundu.

Ko tad ir vērts atvest no Ēģiptes?

Manuprāt ēģiptiešu tradicionālo vīriešu tērpu gallebaya. Ja vēlaties kvalitatīvu, tad noteikti vaicājiet ne tirgoņiem, bet vietējiem vīriešiem, kuri laiski sasēduši ielas malās. Tā kā mums bija laika ierobežojums, tad es izmantoju ātrāko, lētāko un ne tik vērtīgo variantu, tomēr tiku pie melnas ēģiptiešu kokvilnas gallebayas.

Augļus. Nevar ne salīdzināt ar tiem, kuri nopērkami Latvijā. Mango kūst mutē, bet neierastā guavas garša apmierinās netradicionālo ēdāju apetīti. Vēl te ir fizāļi, sulīgi mandarīni un apelsini, banāni.

Grīdassegas. Mēs par 100 USD iegādājāmies divus vidēja izmēra paklājus no vietējā ražotāja, kura ģimenei pieder ne vien veikals. bet arī fabrika Luksorā. Noteikti vajag kaulēties! Kā atrast? Ejot pa galveno ielu no kalna uz leju kreisajā pusē, vienā no ieliņām uz mājas ir liels uzraksts Ramses. Attiecīgajā šķērsielā atrodas paklāju veikals.

Kur nav ieteicams braukt?

Ja vien jūs nedodaties organizētā ekskursijā, tad veco Hurgadu apmeklēt neesot ieteicams, sevišķi sievietēm vienām vai ar bērniem. Tur valda netīrība, nabadzība un vietējo uzvedība ne vienmēr ir paredzama.

Foto Santa B. Mihelsone