aka Pilena between Riga and Paris

Ekskluzīva intervija ar Milk modes redaktori Helene Lahalle

Varu apgalvot, ka ikviens modes izstādes Playtime Paris dalībnieks kāro iegūt prestižās žurnāla Milk dizana balvas, kuras tiek piešķirtas gluži vienkāršā veidā – tam, kurš visvairāk iepaticies. Vērīgā franču izdevniecības komanda apstaigā stendus, atzīmē savus favorītus, apkopo iekšējo balsojumu un darīts. Balva ir vai nav jūsu kabatā! Kuram paveiksies šogad grūti pat uzminēt, tomēr žurnāla Milk modes redaktore Helene Lahalle (šobrīd atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā) labprāt dalījās savā pieredzē un iespaidos par piedzīvoto ikdienišķajā franču bērnu modes pasaulē.

Mēs sēdējām un pļāpājām par modi turpat Parīzes centrā, netālu no Luvras viņu mājīgajā birojā, kur jūtama īstās Rietumeiropas modes elpa. Pie sienām karājas sezonas tendenču katalogi, uz grīdas un plauktos nedaudz nevīžīgi mētājas maisiņi ar luksus zīmolu apģērbiem, kuri paredzēti nākmajām fotosesijām, bet dažādo nodaļu redaktori kā skudriņas skraida pa ofisu un sveicina atnācējus.

 

Cik sen jau darbojies Milk?
Milk redakcijas durvis pirmo reizi atvēru pirms septiņiem gadiem, kad biju pieteikusies praksē. Nostrādāju gadu un sapratu, ka vēlos strādāt neatkarīgi. Tajā pat laikā daudz laika pavadīju kādā bērnu veikalā Parīzē, vienlaicīgi rakstīju un veidoju stilu Milk fotosesijām, taču pavisam nejauši nokļuvu žurnālā uz pilnu slodzi, jo iepriekšējā modes redaktore Džūlija nolēma pievērsties kam citam. Tā nu esmu Milk jau sesto gadu.

Apraksti savu ikdienu?
Savu darbu sāku ap desmitiem no rīta, kad ierodods birojā, lai atbildētu uz neskaitāmajiem e-pastiem. Bet galvenokārt mans darbs saistīts ar fotosesiju plānošanu žurnālam, kurš iznāk četras reizes gadā. Tāpat vācu mantas bildēšnām no šovrumiem un dažādiem veikaliem, sazvanos ar stilistiem un fotogrāfiem, kā arī veidoju rakstus par modi. Visvairāk šajā visā mani iepriecina brīdis, kad redzu, darbs ir padarīts, fotosesija tuvojas noslēgumam, jo līdz bildēšanai vienmēr ir uztraukums un raizes par to, ka varētu taču vēl kaut ko uzlabot. Mūžīgais ideālisms.

Kā tu plāno fotosesijas? Vai ievēro to, kas attiecīgajā sezonā aktuāls?
Katras sezonas sākumā es apmeklēju zīmolu preses ofisus, kur izstādītas jaunākās  kolekcijas. Tās man dod sapratni par stilu, kas jāņem vērā plānojot bildēšanas un uzburot foftostāstus. Bet bieži vien ar piedāvājumiem nāk klajā paši fotogrāfi un mans darbs ir uzturēt balansu starp māksliniecisko baudījumu un praktiskumu jeb nepieciešamību. Tev var būt lieliska ideja, bet ja nāk vasara, tad tajā noteikti jāieintegrē kleitas un nevis jārāda adījumi vai mēteļi. Mēs to apspriežam redakcijas sapulcēs.

Kā tu nolēmi kļūt tieši par bērnu modes stilisti?
Kad mācījos dizaina skolā Studio Bercot, vienu no pēdējām praksēm izgāju franču apģērbu zīmola WoWo darbnīcā un tas man deva papildus izpratni par bērnu modi un apģērbiem. Pēcāk kādā no modes izstādēm satiku Milk komandu un viņi spēja man piedāvāt to pēc kā visvairāk alku – žurnālistiku apvienot ar modi. Tad nāca prakse, kas pārauga nopietnā darbā.

Vai tu par modi interesējies jau no bērna kājas?
Neatminos, ka būtu kaut kā īpaši koncentrējusies uz modi, bet skaistas lietas man pie sirds gājušas vienmēr. Atminos, ka vēlējos kļūt par floristi. Esmu mācījusies arī jurispudenci, jo vēlējos savu nākotni saistīt ar antīkām lietām un izsolēm, tādēļ zināšanas mantojumu jautājumos būtu noderīgas, bet galu galā pievērsos modei, jo jurispudence šķita pārlieku garlaicīga.

Nesen kādā intervijā franču modes dizainere Isabel Marant atzina, ka nav būtiski sekot modes tendencēm, bet ir jāražo tas, ko pats labprāt valkātu. Vai tu piekrīti šim apgalvojumam?
Es pilnīgi piekrītu Isabelai un patiesībā viņa ir viena no manām mīļākajām dizainerēm. Vērojot dizaineres darbošanos no pirmsākumiem, varam redzēt, ka viņa vienmēr vairāk uzmanību pievērsusi auduma faktūrai, rakstam un krāsai ne tik daudz siluetiem. Nav jēgas akli sekot modei, ja attiecīgajā apģērbā nejūties ērtu un galu galā neproti to iznest.

Vai vari atklāt kā jums savā žurnālā izdodas apvienot luksus klases apģērbus ar masu zīmolliem, jo parasti bērnu stila lapās tiek ieturēts viens virziens – vai nu dārgi, vai lēti?
Tas ir salīdzinoši grūti, bet mums tas ir jāpaveic, jo pirmkārt ir jāatbalsta reklāmdevējus, bet no otras puses ir vēlēšanās dot iespēju jaunajiem dizaineriem un zīmoliem, kuri tikko uzsākuši savu biznesu. Balanss ir būtisks un mēs to meklējam un atrodam katrā fotostāstā. Papildus divas reizes gadā, sezonāli Milk izdod lielo modes grāmatu Kids Collection, kurā cenšas apkopot spilgtākos bērnu modes zīmolus kā arī daudzus mazākus tirgus dalībniekus, kuros mēs saskatām potenciālu.

Kas jādara jaunam zīmolam, lai to pamanītu Milk modes redaktore?
Pirmkārt mums ir jāiemīlās šajā zīmolā, tam mūs ir jāpārliecina. Parīze nav vienīgā vieta, kur lūkojamies pēc jaunajiem talantiem. Mēs apmeklējam modes izstādes arī Kopenhāgenā un Londonā. Un pavisam godīgi – runa nav tikai par apģērbiem, tas ir arī mākslinieciskais noformējums, stila bildes un cilvēcīgais faktors. Taču es neko neizlemju vienpersoniski, ar saviem padomiem un jaunatklājumiem dalamies – šo to ieska mana asistente Melānija, ar pavisam citu redzējumu pārsteidz galvenā redaktore Isis un tā rodas rezultāts, kuru varam apskatīt Milk lappusēs. Taču ja zīmols ir labs un augstvērtīgs, to noteikti pamanīsim.

Kā tev šķiet, vai mūsdienās bērniem vilkt mugurā New Generals modīgos apģērbus ir stilīgāk nekā dižoties ar kleitu no Dolce & Gabbana jaunākās kolekcijas?
Domāju, ka tas apvieno gan ģimenes dzīvesstilu, gan to cik naudas varam atļauties tērēt par konkrētajām drēbām. Ar jebkuru apģērbu var panākt neparastu efektu un stilu, tikai jāļaujas radošumam. Mūsu mērķis ir arī turīgajiem vecākiem parādīt, ka bērnu var apģērt stilīgi velkot tādus zīmolus kā Monoprix, Zara, H&M. Kā arī savos fotostāstos Milk žurnālā mēs ne vienmēr parādām apģērbu, kas būtu valkājams ikdienā, tās bieži vien ir skaistas bildes, nepraktiskas, tomēr dod kādu nojausmu par to, ka piemēram kleitu var savilkt ar biksēm, pa virsu uzvelkot 3 dažāda raksta jaciņas un izskatīties neparasti, stilīgi, mūsdienīgi. Tāpat stila lapās iekļaujam piemēram mētelīti no Dior, bet papildus pēc līdzības piedāvājam citas lētākas alternatīvas.

HELENE LAHALLE NAMES HER TOP ADRESSES IN PARIS

CULTURE

1. Palais de Tokyo, 13 Avenue du Président Wilson  75116 Paris, +33 1 81 97 35 88, where you can sometimes see

funny exhibition with kids, and where there are special

“ateliers” for them called “Ateliers Toc Toc”.

2. Jardin des Plantes et Museum d’Histoire Naturelle, 57 Rue Cuvier, 75005 Paris, to see beautiful animals and plants in Paris.

3. Cinémathèque Française, 51 rue de Bercy 75012 Paris, where you can see lovely exhibitions, like recently one about Tim Burton and right now and until the 4th of august, one about Jacques Demy and his lovely films like Peau d’Ane, les Parapluies de Cherbourg or Les Demoiselles de Rochefort.

CLOTHING

1. Vanessa Deutsch 19, rue Clauzel 75009 Paris +33 1 42 80 06 57  is a designer who creates lovely hats and headbands for man, women and kids.

2. Merci 111 Boulevard Beaumarchais  73003 Paris +33 1 42 77 00 33, a nice place to go, just have a drink or do

some shopping with a very good selection of clothes and

decoration.

3. IE Boutique 128 rue Vieille du Temple 75003 Paris, for it’s beautiful selection of indian fabrics.

E-SHOP with very good kids fashion and decoration selections

1. Smallable : www.smallable.com

2. LFG : www.littlefashiongallery.com

3. Les Enfants du Design : www.lesenfantsdudesign.com

Mēs zinām, ka lielās modes noteicējvalstis ir Francija, Itālija, Spānija, Anglija. Kā tev šķiet vai kādas izredzes ir arī Austrumeiropai, varbūt Krievijai?
Domāju, ka jā. Kaut vai labs piemērs ir igauņu fotogrāfe Katrina Tang, kuru es uzskatu par ļoti talantīgu un viņas bildes vairākkārtīgi parādījušās mūsu izdevumā. Tāpat arī Paade Mode stila bildes uzrunāja jau no pirmās reizes, bet aizvadītajā Playtime Paris, kādā no stendiem mani patīkami pārsteidza Hebe. Par krievu zīmoliem gan neko nezinu, bet par latviešiem un igauņiem esmu sajūsmā.

Varbūt vari minēt savus iecienītākos bērnu apģērbu zīmolus?
Bellerose, Bobo Choses, Petit Bateau, angļu Boden, Mini Rodini, Baby Dior – viņiem ir tik glītas kleitas un puišu žaketes, kuras īsti šobrīd nevaru atļauties. Tāpat patīk ESP1, kā arī Caramel Baby and Child.

Kāds ir tavs nākamais mērķis dzīvē?
Pirmkārt mans lielākais izaicinājums ir bērniņš, kuru gaidu ierodamies pasaulē jau visai drīz. Nezinu vai pēc tam spēšu atgriezties Milk, lai gan gribētos. Tāpata labprāt strādātu kā neatkarīgais bērnu modes stilists.

Melns vai balts? Ko tu izvēlies?
Balto!

 

Web: www.milkmagazine.net