aka Pilena between Riga and Paris

Kad cilvēks plāns nonāk New York

 

Man bija dotas divas dienas, lai iepazītu Manhetenu. Es paņēmu karti un uz tās atzīmēju visas vietas, kuras gribēju aplūkot, apvienojot kultūras pieminekļu un rajonu apskati ar kafejnīcām. No Bruklinas pārbraucu pāri ar metro un izkāpu stacijā Delancey. Tālāk tikai ar kājām.

 

Babycakes – leģēndāra beķereja, kur cep gardus mafinus un citus salīdzinoši veselīgus izstrādājumus. Lūk mājaslapa: www.babycakesnyc.com

 

Turpat netālu, otrpus ielai atrodas garda un ļoti amerikāniska kafijas vietiņa. Irving Farm. Viņiem arī gardi kruasāni. Mājaslapa: www.irvingfarm.com

 

Tālāk ceļš ved cauri Soho – līdz šim mans mīļājais Ņujorkas rajons. Noteikti iesaku!

 

Piemērot 70mitos American Apparel.

 

 

Soho ielas.

 

 

Un tad sastapām ielu mākslinieku Skye Ferrante – Man of Wire. Protams, par viņu iepriekš neko nebijām dzirdējuši un viņš atzina, ka uz ielām pēdējā laikā izejot visai reti. Skye piedāvāja izveidot kādu uzrakstu vai portretu 5 min laikā. Tā kā esmu modernās mākslas cienītāja, tad lūdzu lai pēc bildes izveido meitas Maijas portretu. Uz ko es vedinu… dažkārt sarunas ar svešinieku var izrādīties tik iedvesmojošas, ka galu galā var teikt: “You made my day!” Tāpēc dažkārt der ieturēt pauzi savā ikdienas izplānotajā skrējienā un ieklausīties citos. Varbūt tieši Skye ir nākamais ģēnijs, kuru pasaule novērtēs pēc vairākiem desmitiem gadu. Sākumā arī Vorhola glezna ar tomātu zupas iepakojumu maksāja vien nieka 100 dolārus.

 

 

Lūk viens no viņa darbiem, kuru gan veido studijā.

 

 

 

Patriotisku jūtu vadīti apmeklējām latviešu meitenes One Lucky Duck raw food vietiņu.

 

 

Kafejnīca The Breslin, blakus Ace hotel, kur ikdienā saimnieko slavenā šefpavāre April Bloomfield ir viena no vietiņām, kur der iegriezties meklējot sātīgas maltītes vietu.

 

 

Un šī Ace hotel ir viesnīca – MUST STAY. Stilīga, mūsdienīga, ļoti hipsterīga un super populāra viesnīca, kur katrs numuriņš iekārtots it kā tajā jau kāds dzīvotu. Mājaslapa: www.acehotel.com/newyork

 

 

Grand Central.

 

Grand Central atrodas telpa, kurā nostājoties diogonālēs, var dzirdēt, ko otrs saka.

 

Selfie t-krekls.

 

Esmu tiešām neremdināma Parīzes mīļotāja. Nu kam man Ņujorkā Laduree, bet nē! Vajag! Atrodas uz Madison Av un 70. ielas stūra.

 

Un tad es sāku meklēt Kerijas (Sex & The City) trepītes. Izstaigāju no viena gala līdz otram. Neatradu un apsēdos pie citām. Arī tā gadās. Jo, viņas māja nebūt neatrodas starp Madison un Park Av East Side 73.ielā, bet gan Perry Street 66 (West side Manhattan)!

Labi, draugi! Lai jums pašiem lielisks ceļojums, jo Ņujorka ir galamērķis, kuru es noteikti IESAKU!!!