aka Pilena between Riga and Paris

Paade Mode FW13/14

Latvijas pelēkais. Tāda ir mana pirmā asociācija ar vietējo, Lindas Raitumas radīto zīmolu Paade Mode. Bet, nepārprotiet, jo “pelēkais” šoreiz nav sinonīms vārdam parsasts vai neizteiksmīgs, drīzāk tas uzbur visas tās gados uzkrātās un pamatīgi iegūlušās sajūtas par to kas ir Latvija un latvietība. Man tie ir zemes ceļi, sulīgais zaļums, akmens oļi, mežs, migla, kurus Lindai ir izdevies transformēt burvīgos apģērbos. Un ja man būtu šodien jāprezentē viens zīmols, kurš vislabāk raksturo Latvijas modi, tad ar lepnumu teiktu – Paade Mode.

Un, protams,  ir milzīgs gods būt klāt Paadei jau no tās dzimšanas brīža, jo stila un sajūtu bilžu veidošana uzticēta manam radošajam tandēmam ar fotogrāfi Aigu Rēdmani.

Šoreiz runāšu mazāk par pašu kolekciju, jo visu vērtīgo informāciju sīki un smalki varēsiet izlasīt Paade Mode Facebook lapā, tomēr no manas puses būtu interesanti pastāstīt kā nonācām līdz rudens/ziemas 2013/14 kolekcijas Mežs stilistiskajam risinājumam. Kad satikos ar Lindu, viņa sacīja: “Vajag izstāstīt cilvēkiem, kāpēc mēs esam un kā mīlam dabu.” Es savukārt atbildēju: “Pagaidi, es padomāšu.” Braucu cauri pilsētai un domāju… nav taču nepieciešams reāls mežs, vai pļava, lai atspoguļotu Paade Mode filozofiju. Nācu klajā ar ideju par stilizētu mežu, jo arī betona mājas un mūri ir sava veida mežs, bet katrā pilsētā ir parki, koki un ir bērni, kuri paši ir tik tīri kā daba.

“Mums rūp vide, kādā dzīvojam, tādēļ būtiski, lai mazais Paade Mode bērns arī pilsētā varētu sajust dabas klātbūtni. Kolekcijas produktu kataloga fotogrāfiju izveidē iedvesmojāmies no pilsētvidē pieejamās “zaļās” vides. Fona risinājums atgādina pilsētas kokus, tie harmonizē ar nepiespiestu, brīvu bērnu attieksmi un kolekcijā ietverto apģērbu maigo un raupjo materialu faktūru spēli”,  tā par kolekciju saka Linda Raituma, zīmola vadītāja.

Iepriekšējā Paade Mode rudens/ ziemas kolekcija 2012/13 Raksti ieguvusi plašu starptautisku publicitāti: tā atspoguļota WGSN, starptautisku bērnu modes un dzīvesstila žurnālu: La Petite Magazine, Babiekins Magazine, Papier Mache žurnālu vadošo ekspertu augstajos novērtējumos, rakstos.

Style: Santa Bindemane
Photo: Aiga Rēdmane
Models: Emīlija Keita, Patrīcija, Sofija, Henriks un Ričards
Instalācija: Kaiva Narbute

WEB: www.paade.lv