aka Pilena between Riga and Paris

Playtime Paris 2013. Mode un dzīvesstils SS14

Viena no prestižākajām starptautiskajām bērnu modes un dzīvesstila izstādēm pasaulē Playtime Paris norisinājās no 6.-8.jūlijam Parc Floral izstāžu centrā, un pulcēja vairāk kā 400 dalībnieku no visas plašās pasaules. Izstādi apskatīt iespējams tikai jomas profesionāļiem – uzpircējiem, veikalu īpašniekiem, žurnālistiem , modes studentiem. Latviju Playtime Paris pārstāvēja trīs modes zīmoli – Hebe, Paade Mode un Leny Tomy Factory.

 

Tā kā šis bija mans piektais Playtime Paris apmeklējums, kur atšķirībā no citām reizēm arī strādāju vienā no mūsu stendiem (Paade Mode), tad varu droši sacīt, ka ar izstādi esmu iepazinusies no visdažādākajām pusēm. Tā ir lieliski organizēta, apmeklēta un viena no, iespējams, pēdējām izstādēm pasaulē, kur uz vietas vari satikt arī zīmolu īpašniekus. Pēc draudzīgām sarunām ar diaineriem un zīmolu vadītājiem esmu nonākusi pie paša galvenā secinājuma, ka modes pasaulē šobrīd aktualizējas pavisam jauna tendence – mega koncernus kā H&M, Zara u.c sāk izkonkurēt “mazie” zīmoli, jo cilvēki arvien vairāk domā par to, lai apģērbs būtu augstas kvalitātes, roku darbs, pārmantojams, ražošanā darbiniekiem nodrošināti cilvēcīgi apstākļi; respektīvi – kļūstam sociāli atbildīgāki. Tikpat būtisks un pat uzkrītoši pozitīvs aspekts ir tradīcijas un ģimeņu bizness – proti, zīmolus visbiežāk izveidojušas mammas ar tētiem pēc bērniņa ienākšanas ģimenē. Un to nevar ironiski smīkņājot vērtēt kā “mammu biznesu”, kuras aiz garlaicības bērnu kopšanas atvaļinājumā nezina, kur likties. Tie ir veiksmīgi piemēri, kuri dzīvo jau daudzus gadus, ar apģērbiem apgādājot daudzu pasaules valstu mazuļus. Viņu bizness ir ilgdzīvotspējīgs ar būtisku apgrozījumu. Un droši varu teikt, ka arī latviešiem šeit veidojas sava niša un ar katru gadu kļūstam arvien atpazīstamāki.

Paade Mode izstādē prezentēja kolekciju, kas ražota galvenokārt no lina (LATVIJA). Attēlā zīmola vadītāja Linda Raituma kopā ar žurnāla Papier Mache redaktori Deborah Sfez.

Web: www.paade.lv

 

 

Viens no Paade Mode produktiem – bomber jacket (vidējā līnijā pa labi, pelēcīgi zilā tonī) izvietots vienā no galvenajiem nākamā gada modes tendenču stendiem.

 

Lapin & Me – bērnu vintage rotaļlietas, kuras šobrīd kļuvušas ļoti populāras. (ANGLIJA)

Web: www.lapinandme.co.uk

 

Soeur – viens no maniem jaunatklājumiem ir pusaudžu meiteņu zīmols, kurš izceļas ar lieliskiem brīvā laika apģērbu modeļiem. (FRANCIJA)

Web: www.soeur-online.fr

 

Bang Bang Kids – jaunais rotaļlietu zīmols šogad ieguva žurnāla Milk Deko balvu. (FRANCIJA)

Web: www.bangbangkid.fr

 

Hebe kolekcija izceļas ar lieliskām apdrukām, kuru atore ir māksliniece Līga Kitchen. (LATVIJA) Fotogrāfijā Hebe vadītāja Inga ar pārdošanas vadītāju Ilonu.

Web: www.hebe.lv

 

 

 

 

 

Rietumeiropā sena tradīcija, kuru Latvijā derētu aizņemties – kvalitatīvi un neuzkrītoši apavi, kas visbiežāk ir roku darbs. Pirmajā attēlā Maa Shoes (SPĀNIJA), bet nākamajos Salt Water Sandals (USA)

Web: www.maashoes.com

Web: www.sunsansandals.co.uk

 

 

 

Garbo & Friends – viens glītākajiem bērnu mājas tekstila un aksesuāru zīmoliem. (ZVIEDRIJA)

Web: www.garboandfriends.com

 

My Little Dress Up – nišas produkts, kuru autori rūpējas par bērnu svētku apģērbiem. (NĪDERLANDE)

Web: www.mylittledressup.com

 

New Generals – gadu no gada ietur savu stilu un ražo bērnu apģērbu tumšos, melnos toņos ar atsevišķiem baltiem akcentiem. Pieprasīts. (DĀNIJA)

Web: www.newgenerals.com

 

Leny Tomy Factory par savu galveno virzienu uzskata bērnu svētku apģērbus. Galveno klientu vidū Arābu Emirātu veikali un Austrumeiropas tirgus. (LATVIJA) Attēlā zīmola vadītāja Liene Andersone.

 

 

 

 

 

 

Gravel + Grass – zīmols, kuru izveidojušas divas draudzenes. Viena no viņām iepriekš strādājusi pie Viktorijas Bekhemas, tomēr darbs nav bijis apvienojams ar ģimenes dzīvi. (ANGLIJA)

Web: www.gravelandgrass.com

 

 

 

Kopā ar angļu bērnu dzīvesstila žurnāla Junior modes redaktori un bloga www.smudgetikka.com autori Lindu McLean.

 

Bobo Choses – viena no manām iemīļotākajām Playtime kolekcijām atsauc atmiņā bērnu dienas. (SPĀNIJA)

Web: www.bobochoses.com

 

Mini Rodini – viens no veiksmīgākajiem zīmoliem pasaulē, kuram izdevies iekarot visus pasaules kontinentus. Jaunākā kolekcija veltīta tēmai – dabas zinātnieks. Must-have apģērbs – smilšu krāsas parka ar izšuvumiem. (ZVIEDRIJA)

Web: www.minirodini.com

 

Vogue Bambini stendā

 

Atsuyo et Akiko – kičīgs apģērbu un aksesuāru dizains, kas nepārsteidz, tomēr bērniem un mammām patīk. (ASV)

Web: www.atsuyoetakiko.com

 

 

Milk & Rock – glītas apdrukas, kas atšķiras no citiem zīmoliem. (PORTUGĀLE)

Web: www.milkandrock.com

 

Kopā ar dāņu zīmola Soft Gallery dizaineri Barbara Hvidt.

 

Jumina – vienmēr pārsteidz ar pasaku tēlu cienīgu apģērbu. Šī kolekcija veltīta 1920.gadu pludmales tēmai, kurā jūtama arī neliela veco laiku cirka ietekme. (NORVĒĢIJA)

Web: www.jumina.no

 

 

Littl by Lilit – šī zīmola kolekcija atšķiras ar savu vienkāršību un tīro krāsu gammu. (VĀCIJA)

Web: www.littlbylilit.com

 

 

 

Ratatam – bērniem patīk iejusties dažādos tēlos, bet šis zīmols nodrošinās mazos ar nepieciešamajiem rekvizītiem. No nākamās nedēļas nopērkams arī Le Bon Marche Parīzē.(FRANCIJA)

Web: www.ratatam.bigcartel.com

 

Kopā ar žurnāla Milk komandu.

 

Little Creative Factory – šo zīmolu izveidojušas mammas arhitektes no Barselonas, tādēļ apģērbā jūtama arī iepriekšējā darba pieredze. Drēbes ir funkcionālas un transformējamas. (SPĀNIJA)

Web: www.littlecreativefactory.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Kids Gazette