aka Pilena between Riga and Paris

Playtime Paris. Leny Tomy Factory rudens/ziema 2013

Ar Kristu un Lieni no Leny Tomy Factory sapazināmies, kad viņas nesen bija uzsākušas darbošanos pie sava bērnu apģērbu zīmola, savukārt es tikko iemēģināju roku rakstīšanā. Tagad, pēc vairākiem gadiem kad mūsu “bērni” izauklēti un pašas esam paaugušās varējām vienoties kopīgā idejā, lai strādātu pie nākamās sezonas ziemas kolekcijas Winter Diamonds.

Leny Tomy Factory galvenokārt zināmi ar saviem svētku apģērbiem, bet nākamajā sezonā mazuļus gaida vēl krāšņāki tērpi no grezniem audumiem, klasiskiem siluetiem, elementiem no krāsainiem Swarovski kristāliem, un burvīgi drapētiem matu aksesuāriem. Man uzdevums bija parūpēties par Winter Diamonds stila bildēm, jeb tā saucamo look book ar kuru entuziasma pilnās dizaineres devās iekarot Playtime Paris – vienu no prestižākajām bērnu modes un dizaina izstādēm pasaulē.

Lai gan Leny Tomy Factory meitenes sastapu uz vietas izstādē, kur ap stendu spietoja kā veikalnieki, tā žurnālisti, nevarēju nociesties nepajautāt par šī gada izstādē iegūto pieredzi un nākotnes plāniem.

Playtime Paris bijāt otro sezonu pēc kārtas? Kādēļ šī izstāde jums ir nozīmīga?
Playtime Paris mums ir nozīmīga, jo ir devusi lielāku pašapziņu, pārliecību par savu zīmolu un pieredzi. Tieši šajā izstādē mēs sastapām savus pirmos nozīmīgos sadarbības partnerus ārpus Latvijas, kas ir izvēlējušies mūsu SS2013 (pavasara/vasaras) kolekciju saviem veikaliem Dubajā, Parīzē, Helsinkos, Rijādā un Tokijā. Savukārt, pēc tikko notikušās izstādes esam priecīgas par jauniem sadarbības partneriem.
Playtime Paris ir labi organizēta izstāde, kas pulcē daudz talantīgu dizaineru un spilgtu zīmolu, kuriem ir prieks un gods stāvēt līdzās.
Kā arī esam novērojušas, ka izstādi apmeklē bērnu apģērbu nozares profesionāļi no visas pasaules – visdažādāko bērnu veikalu pārstāvji, žurnālisti, blogeri, fotogrāfi un citi mediju pārstāvji.

Ar ko Leny Tomy Factory atšķiras no pārējiem zīmoliem?

Lielākā daļa Playtime Paris pārstāvēto zīmolu piedāvā ikdienas apģērbu vai interesanta dizaina tērpus, dažādas apdrukas u.c. Leny Tomy Factory radītīe tērpi ir iekļaujami augstas kvalitātes svētku tērpu kategorijā, kas Playtime Paris bija pārstāvēti salīdzinoši maz.
Jaunajā FW13/14 gada kolekcijā izmantojam greznus, krāšņus audumus – žakardu, taftu, samtu, tillu, satīnu, kā arī Swarovski kristālus.

Kurš no tērpiem pašām patīk vislabāk, bet kurš apmeklētājiem?

Mums pašiem ļoti patīk jaunās, greznās kleitas ar Swarovski kristālu apkaklītēm – Diamond dress, Winter dress, kā arī mūsu nu jau par klasiku kļuvušās Royal Tutu dress. Veiksmīgs šķiet arī samta kostīms puikām. Apmeklētāju uzmanību pirmkārt piesaista mūsu kuplie tilla svārki, kā arī iepriekšminētās kleitas.

Pēc jūsu novērojumiem, kas būs modē nākamajā ziemas sezonā?
Novērojām, ka lielākā daļa Playtime Paris pārstāvēto bērnu zīmolu neizceļas ar spilgtu krāsu izmantošanu savās nākamā gada rudens/zeimas kolekcijās, kā to ierasts redzēt plaša patēriņa apģērbu veikalos. Un, ja tomēr to dara, tad pārsvarā kā akcentu uz neitrāla – bēšīga, pelēka vai pat melna fona. Taču vairāku zīmolu piedāvājumā bija iekļauti skaisti aksesuāri – cepures, šalles, košas zeķubikses, greznas apkaklītes kā arī spīguļiem rotāti apavi.

Kur iespējams iegādāties Leny Tomy Factory apģērbus?
Latvijā Leny Tomy Factory tērpus iespējams iegādāties mūsu zīmola veikalā Martas ielā 1, kā arī Latvijas modes konceptveikalā Taste Latvia (t/c Galerija Centrs) un latviešu bērnu preču veikalā Pai:pai (Stabu ielā 65).

Kādās vēl izstādēs plānojat piedalīties?
Kopā ar Latvijas Investīciju un Attīstības Aģentūru februāra beigās dosimies tirdzniecības misijā uz Krieviju, lai septembrī piedalītos CPM izstādē Maskavā.
Plānojam turpināt piedalīties Playtime Paris, kā arī vēlētos piedalīties Pitti Bimbo izstādē Florencē.

Kas būtu galvenais padoms citiem latviešu zīmoliem, kuri vēl nav spēruši soli pretī straptautiskajam tirgum?
Apbruņoties ar lielu pacietību un spēju izturēt lielu konkurenci. Mēs ieteiktu nekoncentrēties uz Latvijas tirgu, bet darīt maksimāli visu, lai izveidotu kvalitatīvu zīmolu un produktu, ko prezentēt ārpus Latvijas robežām. Mūsuprāt, starptautiskās izstādes ir ļoti nozīmīgs veids, kā sasniegt starptautisko tirgu un veicināt zīmola atpazīstamību.

Kādi ir Leny Tomy Factory nākotnes plāni?
Plānojam arī turpmāk apmeklēt starptautiskās izstādes un attīstīt savu zīmolu, lai mūsu tērpi būtu pieejami ar vien plašākam cilvēku lokam visā pasaulē.

Photo: Aiga Rēdmane
Style: Santa B.Mihelsone