aka Pilena between Riga and Paris

Rīga – Ēģipte. Pēdējā brīža piedāvājums

Ēģiptē būts neskaistāmas reizes, tomēr ar ģimeni atpūtas braucieni ir pavisam savādāki, nekā ja ceļojumā dodaties jautrā draugu kompānijā ar mērķi laiskoties pie baseina, bet vakarā apmeklēt viesnīcu organizētās ballītes. Pirms jaunā gada plānojām kopā ar bērniem doties uz siltajām zemēm, taču par galamērķi šoreiz izvēloties kādas eksotiskākas un attālākas zemes – Kubu, Taizemi, Karību salas, varbūt Ameriku, taču pavisam praktiski saskaitot visus plusus un mīnusus ceļojumu nolēmām atlikt. Divi mazi bērni, 12 stundu lidojums ar vismaz divām pārsēšanām tomēr var izrādītie neiespējamā misija, nevis patīkama atpūta.

Tomēr plinti krūmos nemetām un izskatījām dažus tuvākos siltos galamērķus – Ēģipti, Tenerifi un Dubaiju. Tenerifē laika apstākļi ir mazāk prognozējami nekā Ēģiptē, bet Dubaija šķita pārāk moderna, tādēļ palikām uzticīgi jau pagājušogad pārbaudītai vērtībai – Ēģiptei, tikai Šarmelšeihas vietā izvēloties Hurgadu, kur gan nav būts ne reizi.

Daži padomi

Ļoti izdevīgi ir pēdējā brīža piedāvājumi, jo vietas lidmašīnās vienmēr atradīsies arī ja ceļojumu rezervēsiet vien 5 dienas pirms izlidošanas. Dodoties pie tūroperātora, pārliecinieties, ka viņi jums piedāvā pašu izdevīgāko ceļazīmi. Pērkot caur Novatours, mūsu biļetes un viesnīcu izmakasas bija par 100 ls dārgākas nekā Tez tour.

Atsauksmes
Pirms izvēlēties viesnīcu, noteikti izlasiet atsauksmes un piezīmes, jo var gadīties, ka, piemēram jūsu izvļētajā nakšņošanas un atpūtas vietā tiek veikti galvenā baseina remontadrbi. Vai, piemēram, kādā citā viesnīcā visus dzeramos un ēdamos pasniedz no plastmasas traukiem.

Jo lielāka teritorija, jo labāk
Ja ceļojat kopā ar bērniem, visticamāk, daudzas aktīvās atpūtas iespējas jums ies gar degunu, un izraušanās ārpus viesnīcas gadīsies retāk, tādēļ būtiski ir izvēlēties viesnīcu ar plašu teritoriju. Iemesls gaužām vienkāršs – lai neapnīk. Kā pārbaudīt kompleksa izmērus? Pirmkārt, pēc numuriņu skaita, otrkārt varat izskatīt bildes no dažādu tūroperatoru mājaslapām, treškārt, izmantojot Google Earth.

Speciāli ģimenēm
Daži viesnīcu kompleksi ir draudzīgāki ģimenēm ar bērniem, citi vairāk paredžeti aktīvas atpūtas cienītājiem, bet vēl kādi ūdens procedūru faniem. Ja piederat pie pirmās grupas, tad noteikti vērts izvēlēties viesnīcu kurā ir – apsildāmais baseins, bērnu baseins, bērnu izklaides iespējas jeb Mini Club, auklītes, bērnu diskotēkas un īpašie pasākumi, bērnu ēdienkarte.

Pārbaudiet pases
Ierodoties Ēģiptē, jums būs nepieciešama vīza (kuru iegādājas uz vietas), tomēr noteikti pārbaudiet pasu derīgumu termiņus. Ēģiptē drīkst iebraukt ja līdz pases derīguma termiņa beigām ir 3-6 mēneši. Tas attiecas arī uz bērniem.

Samainiet naudu laicīgi
Tā kā jūsu somas no viesnīcas foajē līdz numuriņam nogādā personāls, tad viņi bieži vien gaida nelielu dzeramnaudu. Lai nebūtu neveiklā situācija, saņemot somas, varat viņiem iedot 1-5 dolāriem atkarībā no situācijas.

Mājasdarbs
Pirms dodaties ceļojumā, jau laicīgi apzināt apkārtnē atrodamās izklaides iespējas varētu būt noderīgi. Tomēr katrā viesnīcā darbojas tūrofiss, kur atradīsiet visu noderīgo informāciju.

Prakstisks padoms lidojot

Ja jums vai mazajiem mēdz aizkrist ausis, palūdzat lidmašīnas personālam divas plastmasas glāzītes, tajās ievietojiet mitras salvetes un pacelšanās, nolaišanās brīdī lieciet pie ausīm.

Lai izdevies ceļojums!