aka Pilena between Riga and Paris

Tabaka FW 2012/13

Latviešu bērnu apģērbu industrija patiešām ir atdzīvojusies, un tam kārtējais pierādījums ir stilistes un dizaineres Kristas Tabakas jaunā kolekcija Meitene ar lūgumu, kura izraisa dažādas emocijas – no ļoti patīk, līdz absolūti noraidošai attieksmei. Pirmkārt, to ļaužu vidū, kuriem ir mazi bērni aktuāls mēdz būt jautājums: vai melna krāsa ir piemērota mazajiem? Es saku, ka jā! Un tai nebūt nav sēru vai skumju pieskaņa, tomēr ticu, ka uzspiest bērnam nēsāt melno nebūtu pareizi, jo šī izvēle ir viņa paša ziņā.

Lai nebūtu tā ka rušinamies savā pīļu dīķī, lūk jums ārzemju piemērs – New Generals, kurš šobrīd ir viens no aktuālākajiem Eiropā un sevišķi populārs Skandināvijas valstīs.

Zīmola nosaukums: Tabaka

Ideja: stāsts ir par attiecībām starp pieaugušajiem un bērniem, kas vienlaicīgi pauž gan prieku, gan sāpes. Tabakas krāsas ir melna un pelēka, tās pieklusina raibumu un rada kontrastu. Apģērbu dizaina procesā piedalījusies arī zīmola seja – piecgadīgā Emīlija, kura dalījusies ar idejām un ierosinājumiem.

Dizainere: Krista Tabaka

Par kolekciju: jaunākās un arīdzan pirmās kolekcijas nosaukums ir Meitene ar lūgumu. Dizainere atzīst, ka šajos tērpos galvenā ir simboliskā nozīme, kur uzraksts uz lūpām pauž pieklusinātību, bet sasietās rokas apspiež brīvības garu.

Interesanti: veidojot šo skarbo fotosesiju Kristas Tabakas mērķis bija radīt baisu noskaņu, lai liktu ļaudīm aizdomāties par tēmu “dot”.

Cena: no Ls 20.

Kur nopirkt: www.etsy.com/shop/TabakaTabaka

Photo: Nils Vilnis