aka Pilena between Riga and Paris

Paris

Bērnu grāmatas par Parīzi

Man ir tāda tradīcija – katru reizi, kad esmu Parīzē, iegādājos kādu bērnu grāmatu par šo pilsētu un atvedu bērniem dāvanā. Grāmatu plauktā ir jau trīs burvīgi izdevumi, katrs absolūti atšķirīgs, unikāls un skaists. Reiz atvedu Miroslava Saseka atkārtoti izdoto grāmatu par Parīzi (pirmo reizi izdota 1958.gadā), kura Maiju tik ļoti iedvesmoja, ka mūsu meiteņu ceļojuma laikā uz gaismas metropoli, viņa daudzko skatīja autora acīm.

Taču līdzīgi izdevumi ir ļoti daudz un katrai grāmatai ir sava odziņa, tādēļ vienu vislabāko izcelt būtu grūti. Ja sākumā grāmatas pirku angļu valodā, tad šobrīd esmu pārgājusi un franču, jo tas ir arī lielisks veids kā mācīties jaunus vārdiņus. Viena no grāmatām sarakstīta bilžu enciklopēdijas veidā, tādēļ pat ja nav rakstīts tulkojums, skaidri saprotams par ko ir runa. Tāpat pastāv arī dažādi Parīzes tūrisma ceļveži, kas domāti tieši pašiem mazākajiem ceļotājiem. Nepalaidiet garām iespēju jau pirms ceļojuma iepazīstināt bērnus ar pilsētu, tas ļaus viņiem negarlaikoties un saskatīt burvību Parīzes tiltos, kaķos, metro, katedrālē, muzejos un citās kulturāli nozīmīgās vietās.

Ja esat Parīzē, tad ļoti laba bērnu grāmatu izvēle ir Galeries Lafayette un Librairie L’Ecume des Pages (174 Boulevard Saint Germain, 6.rajons).

Marie de Paris
Grāmatiņa par mazo parīzieti Marie, kura iepazīstina ar savu ģimeni, tradīcijām un nedaudz pievēršas arī nozīmīgajiem pilsētas apskates objekties. Jauks un sirsnīgs stāsts. Pieejams arī angļu valodas versijā.

Ou est mon Chat?
Lolas kaķis ir aizmucis, bet viņa dodas to meklēt, pa ceļam aprunājoties ar sastaptajiem cilvēkiem. Ilustrācijās redzmi gleznaini Parīzes skati, bet pati grāmatiņa sarakstīta komiksu veidā, kas ir ļoti populārs žanrs franču literaturā.

Paris 3D keepsake cityscape
Neliels akordeona veidā atlokāms bukletiņš par Parīzes nozīmīgākajiem pieminekļiem. Ļoti labs un kompakts suvenīrs, ko atvest no ceļojuma.

Henri’s walk to Paris
Kāds mazs zēns no neliela Francijas lauku ciemata cer nokļūt Parīzē, bet kad viņš beidzot apmeklē galvaspilsētu, Henrijs atklāj cik viss ir atšķirīgs no viņa dzimtās vietas. Skaistas grafiskas ilustrācijas.

This is Paris
Viena no skaistākajām grāmatām par Parīzi, ar burvīgu pavadošo tekstu un ilustrācijām kā no mūsu bērnības grāmatām, jo pirmo reizi taču izdots 1958. gadā.

Paris mon imagier
Bilžu grāmata, kur katrai ilustrācijai pierakstīts nosaukums franču un angļu valodās. Laba pirmā grāmatiņa par Parīzi.

Paris Hide and Seek
Rotaļu grāmata, kurā galvenais varonis meklē savu mājdzīvnieku pa visdažādākajiem Parīzes rajoniem. Pretēji citām grāmatiņām, šeit pilsētu iespējams iepazīt detalizētāk, apskatot ne tikai populārākos apskates objektus. Koša un atraktīva grāmata.

Paris
Ļoti glītas un bērniem viegli uztveramas ilustrācijas ar daudzām sīkām detaļām kuras pētīt un pētīt. Grāmata sadalīta pa tēmām – Parīze un ūdens, kreisais un labais krasts, Parīzes salas, noslēpumainie kvartāli utt. Noteikti iesaku!

Teksts: Santa B. Mihelsone