aka Pilena between Riga and Paris

Paris

Paris day 2

 

Otrā diena Parīzē atnākusi ar lietu, tomēr nekas nespēj traucēt pēc kultūras izsalkušiem tūristiem. Metro pietura pie mūsu mājām.

 

Izkāpjot pieturā Pont Marie, dodamies pāri tiltam Ile Saint Louis virzienā. Neticams skats. Man atgādināja par kādu ceļojumu uz Romu. Parīze tomēr var būt tik pārsteidzoša.

 

Esam ieradušies mūsu otrās dienas brokastu vietā – Cafe St Regis (Rue Jean du Bellay 6, 4.rajons). Paldies manai skolasbiedrenei Ievai Lazdānei par ieteikumu. Šī viennozīmīgi ir viena no skaistākajām kafejnīcām Parīzē (par tām, kurās neesmu bijusi nevaru izteikties). Wow, no vietas, kur apsēdos bija tik neparasts skats. Es iemīlējos Parīzē. Otrreiz.

 

Latte, kuru pasūtīju, tāpat arī omlete St Regis gaumē bija izcila (man tiešām reti kad garšo ārzemju omletes, bet šī…) Brokastošana divām personām izmaksāja ap 45 Eiro (vidēja Parīzes cena; omletes porcija 12.50 Eiro, kafija ap 6 eiro).

 

Arī Mārim šī vieta ļoti gāja pie sirds. Tā, ka mīļās dāmas – droši vediet savus kavalierus šurp.

 

 

Turpat uz tiltiņa Pont St Louis kāds vīrs veidoja milzīgus burbuļus. Kā atzina lieliskā latviešu māksliniece Luīze Avotiņa, viņš tur esot sastopams cauru gadu. Bērniem (un arī jums) patiks.

 

Neparastie cilvēki Parīzē.

 

Tā kā Māris aizraujas ar skaistiem interjeriem (mūsu mājās nav ļauts izmest žurnālu the Interior), nolēmu viņu aizvest uz antikvariātu tirdziņu Paul Bert (Port Clignancourt sestdienās un svētdienās). Viņš vēl šodien piemin tirdziņā redzētās lietas un pagājušā gadsimta auru. Ja dosieties turp, nelolojiet cerības par “lēti un labi”, jo te valda “dārgi un labi”. Kaulēties ir teju bezjēdzīgi.

 

 

 

 

 

Kā jums šī soma, kuru atradu kādā no antīko lietu stendiem?! Vai nav pagājušās sezonas Chanel?

 

Te patiešām var atrast jebko. Sākot no pogām un beidzot ar izbāztiem gulbjiem un zobārstu krēsliem.

 

 

Turpat arī viens no maniem iecienītākajiem stendiem – Tombees  du Camion, kuri tirgo dažādus sīkus loriņus. Ja neizdodas atrast, tad viņu oficiālais veikals atrodas 18.rajonā (17 Rue Joseph de Maistre, plkst. 13.00- 20.00 katru dienu). www.tombeesducamion.com

 

 

Rock meitene. Man mugurā: jaka un džemperis Zara, legingi H&M, kaklarota Kazene, zābaki Ash, soma Accessorize.

 

 

Atceļā no Port Clignancourt nolēmām piestāt Montmartre, Sacre Ceur baznīcā. Kādēļ braukt ar metro ja var skaisti izstaigāties. Dodieties turp pa Rue du Mont Cenis. Ielas galā arī ceļa galamērķis – kāpiens pa kāpnītēm ir tā vērts.

 

 

Skats atpakaļ ejot pa Rue du Mont Cenis.

 

Skats no baznīcas Sacre Coeur ieejas uz Parīzi.

 

Ļoti stilīgie tūristi.

 

Montmartrā sastapsiet klišeju klišejas galā. Bet tas taču ir tik skaisti!!!

 

Turpat, kāpjot lejā pa kalnu, nonāksiet pie viena no skaistākajiem Parīzes karuseļiem.

 

Netālu no mūsu mājām atrodas YSL ofiss.

 

Bildē gan lāgā nevar saskatīt, bet pateicoties Paul Bert tirdziņa apmeklējumam, esmu tikusi pie neejoša rokaspulksteņa par 10 eiro. Tas ir burvīgs, un kam gan Parīzē interesē laiks?!

Ar to mūsu diena nebija galā, jo nolēmām aiziet uz kino. Kādu filmu? Ļoti uzrunāja šis plakāts. Un nebijām vīlušies. Filmu noskātījos ar apbrīnu par aktierspēli, bet vēl šodien nespēju aizmirst sudraba mirgulīšus Duglasa un Deimona frizūrās. Magic happens! Mēs iesakam!