aka Pilena between Riga and Paris

Paris

Paris day 3

 

Lai gan sieviešu pasaule ir ļoti daudzveidīga, mani arvien vairāk vilina tieši vīriešu uztvere par lietām un to kā viņi redz savu ideālo garderobi. Nereti to ietekmē nevis kāda modes tendence, bet gan praktiskums, nodarbošanās un pasaules redzējums, kuram vīrietis var būt uzticīgs ilgāk nekā vienu sezonu. Tagad nebrīnos, ka mammas vīra garderobē atrodamas jakas no 80mitajiem, salidojumos tieši vīrieši neapzināti mēdz ierasties vienā un tajā pašā žaketē arī pēc 10 gadiem, savukārt mana dzīvesbiedra uzticība labam un pārbaudītam jakas modelim nav mīcāma kā māls. Kādēļ šis garais ievads? Tādēļ, ka Mihelsona kungs palūdza man padomu un vienu dienu veltījām viņa garderobes atsvaidzināšanai.

Dienu gan sākām ar kafijas krūzi no Merci un kruāsānu (pirkts maiznīcā, kuras kruasāns atzīts par vienu no labākajiem).

Parīzē katru gadu tiek viedots labāko kruasānu tops. Šīs vietas kruasāns iekļauts labāko sarakstā. Adrese: Boulangerie Gerard, Boulevard Beaumarchais 28, 11.rajons (netālu no Marē).

 

Veikalā Merci, 111 boulevard Beaumarchais ir izcila apģērbu, aksesuāru un mājlietu izlase. Tagad arī vīriešiem! Stilistiski raksturotu to kā brīvā laika apģērbu, jo klasiskos uzvalkus vai elegantas kleitas būs jāmeklē citur. Ja jums patīk apģērbi, ko rada, piemēram, Isabel Marant vai šis tas no Balmain, kā arī citi mazāk zināmi, bet ļoti kvalitatīvi zīmoli – iesaku! Tāpat vietējā kafejnīcā ļoti jaukas un veselīgas brokastis.

 

Vai esat redzējuši jaunāko smaržu Dior Homme reklāmas rullīti ar vampīru sāgas zvaigzni Robertu Patinsonu galvenajā lomā. Nu lūk, tieši sāds mētelītis viņam ir mugurā. Ierastā pelēkā vai melnā vietā, pamēģiniet smilšukrāsu.

 

Lai gan šodiena veltīta iepirkumiem, laiks kulturālai pauzei atradīsies vienmēr. Katrā pilsētā cenšos ieplānot modernās mākslas muzeja apmeklējumu. Pompidū piedāvā pop-art meistara un Vorohola līdzgaitnieka Roy Lichtenstein darbus. Līdz 4.novembrim vēl varat paspēt.

 

 

 

 

 

 

Dokumentāls video par mākslinieku Roy Lichtenstein.

 

Man šodien mugurā kleita Zara, zābaki Ash, soma Accessorize un mētlis Matthew Williamson for Lindex.

 

Pusdienas 2.rajonā, netālu no pieturas Etienne Marcel. Adrese: Cafe Etienne Marcel, 34 rue Etienne Marcel. 70mito gadu dizains, kuru šobrīd ļoti iecienījuši vietējie jaunieši.

 

 

Turpat blakus atrodas viens no, manuprāt, labākajiem vintage veikaliem Parīzē. Un jāatzīst, ka vīriešu apģērbu izvēle te ir klasi augstāka nekā dāmu. Ļoti plaša izvēle un laba kvalitāte. Daudzi apģērbi ir pārtaisīti un līdz jums neviens tos nebūs nēsājis. Piemēram Celine, Dior lakatiņu varēsiet iegādāties par 59 Eiro, bet tādu pašu nezīmola par 20 Eiro. Adrese: Kiliwatch France, 64 rue Tiquetonne, 2.rajons.

 

Te apģērbi kārtoti pēc krāsām un stiliem. Paldies manai draudzenei Liannai, kura man šo vietu ierādīja.

 

Tā kā Māris jau vairākus gadus izrādīja interesi par ādas jakām, ieteicu viņam izvēlēties klasisko Perfecto (ļoti populāru to 1953.gadā paarīja Marlons Brando filmā The Wild One). Šeit tās jaunas un vecas pieejamas no 150 eiro, kas ir krietni lētāk nekā tādi pati jaka veikalā. Nemaz nerunājot par līdzīgu no YSL, kuru cenas ir no 1500 eiro un vairāk.

 

 

Un tā Perfecto valkā Brando:

Dažas adreses, kur Parīzē iegādāties apģērbu vīriešiem:

1. Merci, 111 boulevard Beaumarchais. Neliela, bet laba izlase, ja jums nepatīk ilgstoša staigāšana no veikala uz veikalu. Jūsu vietā labākos brīvā laika apģērbus atlasījuši visai labi stilisti ar perfektu gaumi.

2. Berluti, 26 rue Marbeuf. Iespējams, dārgākais vīriešu apģērbu zīmols, bet varu droši apgalvot, ka viens no kvalitatīvākajiem. Zīmols, kuram uzticīgi bijuši Vorhols, De Niro un daudzi daudzi citi mākslas nozares pārstāvji. Pagājušajā sezonā to reklamēja aktieris Džeremijs Airons. Trausla elegance ir pirmais, kas nāk prātā. Tomēr, ja par vienu kurpju pāri nevēlaties tērēt virs 1000 eiro, noteikti ieskatieties viņu mājaslapā: www.berluti.com, kurā var atrast daudz prakstisku padomu ko un kā valkāt.

3. Galeries Lafayette, 40 boulevard Haussmann. Vīriešu apģērbi vairākos stāvos – no luksus līdz ikdienas apģērbiem. Nebūs jāstaigā no veikala uz veikalu, jo visu atradīsiet vienuviet.