aka Pilena between Riga and Paris

Paris

Paris day 4

 

Bijām apmetušies Parīzes labajā krastā uz Av de New York, bet pāri upei otrā pusē (turpat arī Eifelis) bija izvietota brīvdabas izstāde, kuru Māris bija paspējis apskatīt jau pirmajā dienā.

Jāatzīmē, ka viņš Parīzē ieradās pirmais, ar rīta reisu no Rīgas, bet es pievienojos piektdienas vēlā vakarā. Pēdējā dienā tad devos nelielajā ekskursijā un biju patīkami pārsteigta. Dažādu autoru fotogrāfijas bija patiešām “dziļas” un iedvesmojošas.

 

 

 

 

Šajā darbā, piemēram, autors attēlo reālas sievietes no musulmaņu valstīm, kuras pārcēlušās uz Londonu. Tur viņas dzīvo savai kultūrai neierastu dzīvi – neatkarīgi no vīriešiem. Blakus iemūžināti viņu tradicionālie plīvuri, kuri tā arī nekad nav izņemti no maisiem.

 

 

 

 

Viena no skaistākajām viesnīcām Parīzē – Plaza Athenee, 25 Av Montaigne. Modes eksperte Elīza Drāzniece ieteica doties iešā viesnīcas bārā un nobaudīt Lychee Martini. Otrdienas vakarā gan bārs bija ciet.

 

Piemērot YSL uz Av Montaigne.

 

Otrdienā Parīzē norisinājās Chanel modes skate. Ejot garām pamanīju Giovanna Battaglia – L’Uomo Vogue redaktore, stiliste un bijusī modele. Fotogrāfijā redzama rūtainajā mētelītī. www.giovannabattaglia.com

 

Un tad mēs nonācām Musee d’Orsay, kur ar lielām cerībām raudzījāmies izstādes Masculin virzienā. Ak dieniņ – iztērēts laiks un nauda, jo šī nu bija tā reize, kad rāmis ir pārāks par pašu mākslas darbu. Tad jau labāk apskatīt Orsay pamata kolekciju, kurā skatāmi izcili darbi.

 

Mazie sasēduši Orsey muzejā un klausās lekciju par mākslu.

 

 

Uz Pont des Arts mīlestības atslēdziņas.

 

 

Vēl viena burvīga vieta, kur ieturēt lunch jeb dejeuner – Le Fumoir, 6 Rue de l’Amiral de Coligny (pie Luvras). Very French. Izcila sviestmaize (sandwich) ar saulē kaltētiem tomātiem, baklažānu un sieru (10 Eiro).

 

Ja neesat bijuši – Colette 213 Rue St Honore, tas ir A MUST! Ja iegriezīsieties tur Parīzes modes nedēļas laikā sastapsiet ne mazums stilīgu ļaužu. Lejā, pagrabstāvā atrodas Water Bar, pirmajā stāvā dažādas dizaina lietas, žurnāli, grāmatas utt., bet otrajā apģērbi, kuri izkārtoti kā izstādē.

 

 

Laduree joprojām ir mani mīļākie macaroons.

 

 

Ceru, ka mūsu Parīzes ceļojums jums kaut kā noderēs plānojot savus maršrutus. Nākamā pietura Ņujorka!