aka Pilena between Riga and Paris

Paris

Parīzes antikvariātu tirgus

Parīze ir zināma ne vien ar Eifeli, bet arī saviem lieliskajiem blusu jeb antīko lietu tirdziņiem, kuri ja tā labi pameklē sastopami dažādos rajonos, jāzina vien vietas un laiks. Tomēr šoreiz pastāstīšu savu pieredzi.

Kad pirmo reizi biju Parīzē kopā ar draudzeni Grētu, mēs nonācām pareizā vietā, tomēr ne īstajā kvartālā. Proti, lai gan Puces de Saint Ouen ir slavenākais un lielākais antīko lietu tirgus pasaulē, tas sadalīts dažādos mazākos kvartālos – un katrā no tiem varat atrast labas lietas, tomēr, ja esat Parīzē pirmo reizi, tad noteikti vērts izvēlēties labāko (vietējo ļaužu ieteikums) no tiem (ne lētāko, bet labāko) – Marche Paul Bert. Pielikumā pievienoju karti, lai jums būtu vieglāk orientēties, jo te patiešām ir iela pie ieliņas un veikaliņš pie veikaliņa.

Es personīgi tirdziņu apmeklēju bezmērķīgi, tomēr ja jums ir plāns, te var atrast jebko, ko vien sirds kāro. Māksla, mēbeles, drebes ir tikai standarts. Bez visām šīm ierastajām un ikdienišķajām lietām, tirdziņā atrodami neskaitāmi eksemplāri visneparastāko lietu. Mans favorīts bija lapsas izbāzenis stikla kastē ar sauso ziedu kompozīcijām, kas vēl papildus izrotāts ar mežģīnēm. Tāpat priecājos par dažādiem leļļu aksesuāriem un 50.gadu mēbelēm.

Kā tur nokļūt?
Lai tiktu līdz Puces de Saint Ouen, iesaku metro vai taksi. Ja izvēlaties pirmo, tad brauciet ar 4 līniju līdz Port de Clignancourt. Kad iznākat virszemē, pretī atradīsiet McDonalds, turpat arī ceļazīme uz kuras rakstīts “Les Puces“. Tas ir jūsu ceļa galamērķis. Vairāk zīmes tuvumā nesekos, un nesabīstieties no dažādajiem tirgotājiem ceļa malās, kuri piedāvās jums lētas Nike botas vai Louis Vuitton somas. Vieta, kuru meklējat ir Marché Paul Bert, 102 Rue des Rosiers .

Darba laiks
Tirdziņš atvērts Sestdienās no plkst. 9-18, Svētdienās no plkst.10-18 un Pirmdienās no plkst. 11-17.

Ieteikumi
Ja domājat, ka tur viss ir “pa lēto” – vilsieties. Cenas ir paaugstas un diez vai jums sanāks nokaulēt lielas summas, tomēr pārdesmit Eiro atlaidi gan varat palūgt.