aka Pilena between Riga and Paris

Paris

Top 5 Parīzes šokolādes darbnīcas

Mūsdienās, lielākajai daļai cilvēku pajautājot, ko gardu viņi ēduši Parīzē, daudzi atzīmēs un uzsvērs modīgos macarons, sevišķi slavējot Laduree konditorejas izstrādājumus, tomēr tikpat būtiski kā mandeļu cepumi, parīziešiem ir arī šokolāde. Mazi boutique stila veikaliņi, kuri pārdod vietējā ražojuma šokolādi sastopami teju katrā kvartālā. Vairums izceļas ar mūsdienīgu interjeru, kur konfekektes sakārtotas gluži tāpat kā juvelierizstrādājumi, ja ne vēl rūpīgāk. Tomēr, kā no plašā klāsta izvēlēties labāko šokolatrēiju?

Noteikti ne pēc skata! Jo maldīgs ir uzskats, ka senatnīgums, kvalitāte un tradīcijas slēpjas aiz grezniem parīziešiem raksturīgiem interjeriem, gluži pretēji – visas pagājušā gadsimta pērles nu ietērptas minimālismā, koka paneļos, stiklā un tēraudā. Bet jāzina arī adreses un nosaukumi, tādēļ, lai jums nekur tālu nebūtu jāmeklē, piedāvāju īsu ieskatu Parīzes labāko šokolatēriju kartē.

Debauve & Gallais 
Kopš: 1800.gada
Stāsts: vieni no retajiem šokolādes ražotājiem, kuri līdz pat šai dienai darbojas kā ģimenes uzņēmums. Slavu izpelnījušies apgādājot ar šokolādi Napoleonu Bonapartu un Francijas karaļnamu.
Komentārs: lai gan apkalpšana nebija visai patīkama, noteikti ir vērts iegriezties, lai nogaršostu Champignon – tumšās un gaišās šokolādes sēne ar īrisa pildījumu.
Adrese: 30 rue des Saints Peres, 7.rajons
Web: debauve-et-gallais.fr

Michel Cluizel
Kopš: 1948.gada
Stāts: ģimenes uzņēmums, kura saknes meklējamas Normandijā. Pazīstams ar to, ka kakao pupiņas tiek pārstrādātas uz vietas darbnīcās. Pēc garšas izcili tīra šokolāde.
Komentārs: skaistākais šokolādes izstrādājumu skatlogs, kur apstājās ne vien tūristi, bet arī paši parīzieši.
Adrese: 201 rue Saint Honore, 1.rajons
Web: www.cluizel.com

Christian Constant
Kopš: 1970.gada
Stāsts: viens no slavenākajiem Parīzes šololādes meistariem, kura rokraksts ir eksotiskās šokolādes. Periodiski, meklējot arvien jaunas garšas, ceļo uz Venecuēlu, Ekvadoru un Kolumbiju.
Komentārs: salīdzinot ar citiem gardumu boutiques, šķiet, ka šī vieta kopš 70. gadiem maz mainījusies. Nezinātājs noteikti paskries garām, jo interjers ir necils. Dienas laikā var nobaudīt arī tostermaizes, iedzert kādu vīnu, tomēr karstā šokolāde uzskatāma par vienu no labākajām Parīzē.
Adrese: 37 rue d’Assas, 6.rajons
Web: www.christianconstant.com

La Maison du Chocolat
Kopš: 1977.gada
Stāsts: to dibinājis šokolādes meistars Robert Linxe, un šobrīd La Maison du Chocolat uzskatāma par attiecīgās jomas luksusa klases zīmolu. Parīzē vien atrodami 7 veikali.
Komentārs: šokolāde, kas tiešā vārda nozīmē kūst uz mēles. Ja garšo pistācijas, noteikti iesaku Jalika, bet lielisa ir arī klasiskā Quito, Boheme – ļoti salda karameļu garša.
Adrese: 225 rue du Faubourg St. Honore, 8.rajons
Web: www.lamaisonduchocolat.com

Jean Paul Hevin
Kopš: 1986.gada
Stāsts: izceļas ar kokao pupiņām, kuras tiek izmantotas šokolādes pagatavošanas procesā. Garša tiek panākta nevis ar mīkstu pildījumu kā ierasts, bet iestrādāta pašā tāfelītē.
Komentārs: dievīgi svaiga šokolāde – šķiet kā tikko pagatavota. Manuprāt, šajā vietā katrs šokolādes mīļotājs var atrast savu garšu, vadoties pēc kakao procentuālā daudzuma un nelielā apraksta par garšām. Es izvēlējos vienu no 26 tāfelītēm – Cuba 75% de cacao (Earthy and spicy notes. Very distinctive taste.) Tas bija gluši kā lasīt aprakstus par smaržām.
Adrese: 231 rue Saint Honore, 1.rajons
Web: www.jeanpaulhevin.com

Lai jūs paši varētu visu sīki un smalki izpētīt, noteikti iegriezieties mājaslapā Choco Paris, bet vislabāk, protams, sēdieties lidmašīnā un prom uz Parīzi.

Filmas iedvesmai: